FAKEL NOVY URENGOY

ITAS DIATEC TRENTINO

Reprezentacja Polski

Pierwsza batalia na korzyść Trento!
Na inaugurację rywalizacji o Scudetto siatkarze Radostina Stoytcheva zarówno w pierwszej jak i drugiej partii meczu rozgrywanego w Pala Trento ulegli rywalom. Jednak trzeci set przyniósł gospodarzom upragnione zwycięstwo na miarę przedłużenia walki na własnej hali. W czwartej partii ponownie końcówka należała do Trentino Volley. Z kolei w tie-breaku, przewaga widniała to po jednej, to po drugiej stronie. Jednak górą w całym spotkaniu okazał się być zespół Łukasza Żygadło. Wyśmienite zawody rozegrał bułgarski przyjmujący Matey Kaziyski, który otrzymał nagrodę MVP. Kolejny mecz finałowy zostanie rozegrany 6 maja w Modenie o godzinie 20:30.
Łukasz Żygadło prowadzi ENERGY T.I. Diatec Trentino do finału!
Niezwykle dramatyczny przebieg miał ostatni mecz połfinalowy między Trentino Volley a zespołem z Perugii. Zarówno w pierwszej jak i drugiej partii górą okazali się siatkarze Radostina Stoytcheva. Jednak trzeci i czwarty set to pokaz gry zespołu z Perugii. Zatem o awansie do finału zadecydował tie-break. Po autowym ataku Aleksnadra Atansijevicia, szał radości zapanował w ekipie Łukasza Żygadlo. Z kolei po stronie Sir Safety, polały się łzy rozpaczy. Statuetkę MVP meczu otrzymał przyjmujący Matey Kaziyski. Z kolei najlepiej punktującym został serbski atakujący klubu z Umbrii. Łukasz Żygadło rozegrał całe spotkanie i zdobył trzy "oczka".
ENERGY T.I. Diatec Trentino dalej walczy, Modena już w finale!
W drugim spotkaniu półfinałowym Top Volley Latina, która wyeliminowała obrońcę tytułu mistrza kraju Lube Volley, zmierzyła się z Modeną. Siatkarze trenera Lorenzettiego nie mieli litości dla swoich oponentów. Potrzebowali zaledwie trzech setów, aby zameldować się w finale Serie A po 12 latach przerwy. Z kolei w starciu podopiecznych Radostina Stoytcheva z Sir Safety Perugia nie obyło się bez emocji. Na wyjeździe siatkarze z Trydentu zdołali urwać jedną partię ekipie Nikoli Grbicia. Rozgrywajacy Trentino Volley, Łukasz Żygadło, pojawił się na parkiecie w wyjściowej szóstce i zdobył dla swojej drużyny dwa punkty. Mecz decydujący o awansie do finału zostanie rozegrany 1 maja w Pala Trento.
Łukasz Żygadło: Będziemy walczyć, aby uzyskać kolejną wygraną
W pierwszym meczu półfinałowym Trentino Volley, z Łukaszem Żygadło w składzie po niezwykle wyrównanej i zaciętej walce pokonało drużynę Sir Safety Perugia. Do uzyskania upragnionego awansu do finału siatkarzom z Trydentu brakuje tylko albo aż jeden wygranej. - Jesteśmy skoncentrowani na tym co mamy zrobić tutaj w PalaEvangelisti - przyznał rozgrywający ENERGY T.I. Diatec Trentino.
Trentino podtrzymuje zwycięską passę, Perugia pokonana!
W sobotoni wieczór zawodnicy Trentino z Łukaszem Żygadło w skladzie w pierwszym pólfinalowym meczu zmierzyli sie z zespolem z Perugii. Po przegranej w inauguracyjnej partii starcia rozgrywanego w PalaTrento, w kolejnych trzech odslonach siatkarze gospodarzy okazali sie lepsi od swoich przeciwników. Rozgrywający urodzony w Sulechowie, tradycyjnie pojawił się na parkiecie w wyjściowej szóstce, zdobyl dwa "oczka" (blok, zagrywka). Z kolei najwięcej zdobyczy punktowych zapisal Filippo Lanza - 19 pkt, wtórował mu MVP pólfinalu Sebastian Solé - 17 pkt.
Łukasz Żygadło: To będą trudne półfinały
Zespół Łukasza Żygadło, ENERGY T.I. Diatec Trentino, poznał swojego rywala w półfinale Serie A. Sir Safety Perugia dwukrotnie pokonała Calzedonia Verona. Na przestrzeni tegorocznego sezonu zespół z Trento na swoją korzyść rozstrzygnął rywalizację przeciwko ekipie Nikoli Grbicia, zarówno w lidze jak i Pucharze Włoch. - Na trzy mecze rozegrane przeciwko Perugi, aż swie zakończyły się w tie-breaku. Dlatego oczekujemy ciężkiej i otwartej walki - przyznał rozgrywający.
Wygrany tie-break na miarę awansu do półfinału
Po pierwszej wygranej w trzech setach na wlasnej hali zawodnicy z Trento, wyruszyli w dlugą podróż na południowe Włoch, aby tam w miejscowości Molfetta zmierzyć się z miejscową ekipą. Podopieczni trenera Vincenzo di Pinto, pokazali już w zasadniczej fazie sezonu, że niezwykle ciężko z nimi wygrać na własnym terenie. W tie-breaku wygrali z wyżej ntoowanym rywalem. Przed wyjazdem do Pulii, podopieczni Radostina Stoytcheva zapowiadali trudny pojedynek i walkę do ostatniej piłki.
Pewne zwycięstwo Trentino Diatec
W meczu zamykającym pierwszą rundę spotkań ćwierćfinałowych we włoskiej Serie A, zespół Łukasza Żygadło zmierzył się z zespołem z Molfetty. Podopieczni Vincenzo Di Pinto, przybyli do Trento, aby zrewanżować się gospodarzom za przegraną z zasadniczej fazy sezonu. Ekipa Trentino Volley już w pierwszej partii pokazała, że będzie to niezwykle trudne. Swoje szanse na przedłużenie tego meczu przyjezdni mieli w trzecim secie, prowadząc już (5:10), jednak to siatakrze z Trento nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Bardzo dobre zawody zagrał atakujący Martin Nemec, który zdobył aż 4 punkty bezpośrednio z zagrywki, a cały mecz zakończył z dorobkiem 16 "oczek". W jego ręce trafiła statuetka MVP. Z kolei Łukasz Żygadło poajwił się już tradycjnie na parkiecie w wyjściowej szóstce. Popisał się punktowym blokiem, oraz otrzymał notę 7.0 za sw,ój występ od komisarza zawodów.
Łukasz Żygadło: Walczyliśmy do samego końca
Zawodnicy Trentino Volley na drugim miescu zakończyli tegoroczną rywalizację w Pucharze CEV. Podopieczni Radostina Stoytcheva po emocjonującym dwumeczu przecwiko Dynamo Moskwa pokazali w Europie siłę siatkówki z północy Włoch. Teraz przyszła pora na rozgrywki ligowe. Wćwierćfinale zespół prowadzony na parkiecie przez Łukasza Żygadło, na własnym terenie podejmie drużynę Molfetty. - Jestem jednak jak zawsze spokojny, ponieważ jako zespół jesteśmy przyzwyczajeni do presji - przzynał w rozmowie z La gazzeta Dello Sport, rozgrywający z Polski.
Tygodniowy plan treningów ENERGY T.I. Diatec Trentino
Zawodnicy Diatec Trentino nie zwalniają tempa. Podopieczni Radostina Stoytcheva, po zakończeniu rywalizacji w europejskich pucharach, przyszedł czas na kolejne wyzwania. Tym razem ekipa Łukasza Żygadło, rozpocznie walkę w play-offach Serie A. Już w środę rywalem Trydentczyków będzię drużyna Exprivia Neldiritto Molfetta.
CEV Cup 2015: Srebrne Diatec Trentino, Dynamo skapne w złocie
Zawodnicy Diatec Trentino przybyli do Moskwy, z bardzo trudnym zamiarem odrobienia strat z pierwszego meczu finałowego i doprowadzenia do złoteo seta. Pierwszy set padł łupem gospodarzy jednak, kolejne trzy zapisali na swoim koncie podopieczni Radostina Stoytcheva. W secie decydującym o wygranej, po niezwykle emocjonującej walce, po złoto sięgneli siatkarze Jurij Mariczewa. Najlepszym zawodnikiem tej rywalizacji uznano atakujacego zespołu ze stolicy Rosji - Pawła Kurglowa, który łącznie w obydwu spotkaniach zdobył 53 punkty. Z kolei w ekipie z północy Włoch, całe spotkanie gra swoich kolegów kierował Łukasz Żygadło.

OSTATNI MECZ
ENERGY T.I. Diatec Trentino - Parmareggio Modena 3:2 (23:25, 17:25, 29:27, 28:26, 15:12)